re re
sp
sport_pohyb jednozdravi
Mediální partneři

Soutěž Mistry s Mistry byla založena, jako odrazový můstek pro soutěže vyšší výkonnostní úrovně. Od loňského roku jsme II. výkonnostní třídou České gymnastické federace a snažíme se talentované dříče posouvat dál. Díky skvělé přípravě trenérů se nám to společně daří skvěle.

Náš partner, Česká gymnastická federace, nás přijal pod svá křídla a my ho nyní zásobujeme talentovanými závodníky, kteří mají chuť na sobě pracovat a zlepšovat se. To velmi vítá trenér juniorské reprezentace gymnastického aerobiku ČGF a zakladatel soutěže Mistry s Mistry Jakub Strakoš.

„Jsem moc rád, že soutěž Mistry s Mistry a hlavně práce klubových trenérů, rodí takové talenty, kteří se hned  po přechodu do vyšší výkonnostní třídy mohou zapojit do přípravy širší a v některých případech i užší reprezentace ČR v gymnastickém  aerobiku. Ještě pořád je spousta trenérů, kteří nevěří, že jejich svěřenci mají na „první ligu“, ale doufám, že úspěch holek z A-stylu Liberec je přesvědčí, že jejich práce je dobrá a jejich svěřenci na to mají,“ vzkazuje Jakub Strakoš ze světového poháru v Portugalsku.

To, že soutěž Mistry s Mistry vychovává opravdové špičky dokazují i výsledky „našich mistráků“, kteří se letos účastnili MČR I. VT ČGF. Všechny sestavy, které se umístily na předních místech MČR 1. vt už na závodech Mistry s Mistry vídat nebudeme, protože se již budou připravovat na soutěže vyšší výkonnostní třídy. Na některé závodníky dokonce čeká zařazení do reprezentačního výběru a sportovního střediska pro talentovanou mládež.

Všem těmto závodníkům a jejich trenérům velmi gratulujeme.  Měli odvahu se do toho pustit, a ukázat ostatním, že to jde.

Fakt, že všichni závodníci soutěže Mistry s Mistry odjížděli (v mnohdy obrovské konkurenci) z MČR I.VT ČGF s plackou na krku a dále také situace, kdy slabší kluby musely soutěž Mistry s Mistry opustit, protože se v silné konkurenci neměli šanci prosadit, nás ještě více utvrdil v tom, že soutěž MSM má takovou úroveň, na kterou jsme velmi hrdí. Ale zároveň nám chybí ten odrazový můstek, abychom mohli motivovat i začínající trenéry nebo kluby, kteří nedělají tento sport na takové výkonnostní úrovni.

Proto jsme se rozhodli, že příští rok uděláme nižší (3.) výkonnostní třídu soutěží. A požadavky na sestavy v současné soutěži Mistry s Mistry lehce zjednodušíme. Zkrátka, kdo má na víc, tak šup do 1. výkonnostní třídy.

Krásný medailonek o malé hrdince, mistryni ČR v kategorii 9-11 let, Anežce Fryaufové, která letos hostuje v klubu Corridoor. Gratulujeme Anežce i trenérce Terce Šoltysové..

Zajímá vás, jaké jsou podrobné výsledky závodníků, kteří loni závodili na soutěži Mistry s Mistry a letos jsou v I. VT České gymnastické federace?

Veronika Vomáčková (na MSM MČR 2.VT 2018 jednotlivkyně D- 3.místo) letos Veronika závodí v I.VT v kategorii trojic a kategorii group (5ti členný tým). V obou kategoriích se jí daří sbírat medaile.

Barbora Školová (na MSM MČR 2.VT 2018 jednotlivkyně B- 10.místo) letos se Bára stala vícemistryní ČR 2019 v kategorii jednotlivkyň (IW-individual women pro kategorii 9-11 let).

Sabina Drapáková (na MSM 2018 1. místo – Elite) Sabča si šla na rok na MSM „odpočinout“ a poté se elegantně vrátila na vrchol. Sabča se stala juniorskou mistryní ČR.

Anežka Fryaufová, se na loňském MČR II.VT v kategorii B umístila na 8. místě, letos se stala mistryní České republiky v I.VT. Společně s Viktorií Molnárovou a Agátou Passianovou si vybojovaly titul mistra ČR i v soutěži trojic I. VT. Další titul ČR si odvezly z kategorie group ve složení Anežka Fryaufová, Agáta Passianová, Viktorie Molnárová, Niki Fišerová a Elena Černohorská. Agáta společně s Elenou závodily v loňském roce v Maxi Teamech pod Mistry s Mistry a z finále si odvezly bronzovou medaili. V sezoně 2018 se v II. VT staly vicemistryně ČR v Mini Teamech B také Anežka Frayufová společně s Patricí Fabikovou. Patricie je dlouholetou úsp ěšnou závodnicí II. VT, která musela loňskou sezonu jednotlivkyň odzávodit ve vyšší kategorii (C), než do které věkově spadala. Z loňského MČR si odvezla 5. místo, letos se jí zadařilo i v kategorii AG1 I. VT a na MČR 2019 skončila na 4. místě, pouze o 0,050 bodů jí utekla bronzová příčka. Těsně za ní, na 5. místě, se umístila Karolína Dvořáková, která skončila na loňském MČR II.VT kat. C na 3. místě. Společně s Veronikou Wienerovou, Amélií Molnárovou a Karolínou Volhejnovou děvčata získala titul vicemistra ČR I. VT. Děvčata závodila i loni na MČR II.VT v téměř stejném složení, kde získala titul mistra ČR. Trojice Karolína Dvořáková, Karolína Volhejnová a Veronika Wienerová se na loňském MČR staly také mistryněmi, na letošním závodě I. VT získaly titul vicemistra ČR, a tedy stříbrnou medaili.

Bc. Eliška Strakošová

tel.: +420 774 962 942

Pokud si přejete dostávat na váš e-mail informace k závodům Mistry s Mistry, napište nám svou mailovou adresu na estrakosova@centrum.cz. Plánované termíny na 2018: